Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch

Ján Palárik

Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch

činohra

Veselohra o zmierení, dobrodružstve, hrách lásky a náhody v kultovej slovenskej klasike

nová budova SND, Sála činohry
10. 1. 2020 19:00 h - 21:50 h

Plán predstavení

Sobota 14. 3. 2020
19:00 h 21:50 h
V predaji
Piatok 27. 3. 2020
19:00 h 21:50 h
V predaji

Palárik v Zmierení alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch zvýrazňuje ideály prirodzenosti v protiklade k smiešnej vyumelkovanosti. Skostnatenosť, nadutosť a stereotypy sú smiešne, ale zmena je možná, ak podľahneme čaru harmónie a ústretovej komunikácie. Zmierenie nie je iba podaním si rúk znepriatelených strán, ale aj poznaním, zmierením sa so svojimi vlastnými predsudkami. Dobrodružstvom nie je iba dnes také aktuálne, pikantné skrývanie vlastnej identity pri hrách lásky, ale aj pripustenie možnosti, že všetko sa môže po mnohých „trapasoch“, trápnostiach a trápeniach napokon dobre skončiť. Tak ako aj príbeh lásky grófky Eržiky a jej komornej Milušky a ich nápadníkov baróna Ľudovíta a zememerača Rohoňa. Na dobrodružné zmierenie, čiže na zdravie! Egészégedre!

LUK.DANCE, s. r. o.
Agentura LUK. dance, s. r. o., pôsobí na umeleckom trhu od roku 2010. Od svojho založenia ponúka divadlám a rôznym umeleckým projektom či reklamným agentúram profesionálnych tanečníkov. Garantuje kvalitu, spoľahlivosť a kompletné zabezpečenie všetkých služieb a činnosti, ktoré súvisia s organizáciou tanečnej zložky. Tanečníci agentúry LUK.dance, s. r. o., sú prvotriednymi umelcami v tanečnej branži nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

CIMBALOVÁ ĽUDOVÁ HUDBA MAROŠA MIKUŠA
Kolektív mladých, dobre naladených ľudí, ktorých spája radosť z hudby a láska k slovenskému folklóru. Kolektív vznikol v roku 2006 a odvtedy sa snaží potešiť
a baviť divákov v rôznych predstaveniach a na mnohých podujatiach doma i v zahraničí. 

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 50 minút s prestávkou

 

 

Inscenačný tím

Obsadenie

Grófka Elisa Hrabovská Petra Vajdová
Orieška, školský učiteľ Ján Gallovič
Miluša, jeho dcéra Dominika Kavaschová
Barón Kostrovický František Kovár
Ľudovít, jeho syn Milan Ondrík
Rohoň, zememerač Dano Heriban
Capková, grófkina komorná Jana Oľhová
Suchay, grófkin úradník Vladimír Obšil
Pišta, husár baróna Kostrovického Tomáš Turek (ako hosť)
Ženci a žnice Barbora Andrešičová (ako hosť) Jana Labajová (ako hosť) Barbora Drozdová (ako hosť) Viktória Predanociová (ako hosť) Martin Ďurkáč (ako hosť) Michal Koleják (ako hosť) Tomáš Magát (ako hosť) Pavol Šimun (ako hosť) Dávid Uzsák (ako hosť) Juliána Oľhová (ako hosť)
Spoluúčinkujú tanečníci LUK.dance