Home

News

Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Vladimír Antala doručil dnes (2.1.2020) ministerke kultúry Ľubici Laššákovej žiadosť o uvoľnenie z funkcie z vážnych rodinných dôvodov.
Príležitosť osláviť 100. jubileum sa nám naskytne iba raz za život.
Pokoj, šťastie, prekvapenie, spoločné chvíle radosti a pohody nájdete v Slovenskom národnom divadle nielen na Vianoce. Darujte blízkym celý rok emócií, príbehov a lásky.
Vážení návštevníci,
 

Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Vladimír Antala zvolal na dnes (piatok 29.

Vedenie Slovenského národného divadla prijalo s hlbokým smútkom správu o úmrtí poprednej mladej členky Činohry SND Moniky Potokárovej.
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že rušíme predstavenie Hriech / Jej pastorkyňa dňa 28.01.2020 v Štúdiu SND BEZ NÁHRADY.
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že rušíme predstavenie Cudzô dňa 30.01.2020 o 10:30 hod. v Modrom salóne SND BEZ NÁHRADY.
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že rušíme predstavenie Cudzô dňa 29.01.2020 o 10:30 hod. v Modrom salóne SND BEZ NÁHRADY.

Medzi januárové derniéry patria monodráma Dostojevského novely Krotká (7. 1.) a inscenácia podľa oceňovaného filmu Rubena Ostlunda Štvorec (18.

Po inscenácii slovenskej klasiky Drotár Divadla Andreja Bagara prichádza v januári 2020 na javisko SND ďalšie literárne aj filmovo spracované kultové dielo z jeho repertoáru.

Darujte Zmierenie, darujte Rozprávku, darujte Modlitbu alebo niektoré z takmer 90 repertoárových predstavení 100. sezóny SND.

Krehká, noblesná dáma so zvonivým strieborným sopránom a speváckou inteligenciou Lucia Popp sa stala pojmom. Rodáčka zo Záhorskej Vsi chcela byť lekárkou. Očarilo ju však herectvo, a keď si prof.

Pri príležitosti 80. narodením tanečníka, pedagóga, baletného majstra a choreografa Jozefa Dolinského st. sa 30.

V novej budove SND udelili 29. novembra 2019 už 24. raz Ceny Nadácie Tatra banky za umenie.

Na koncerte Opery SND Zamatové posolstvo (19. 11. 2019) sme si prostredníctvom hudby a poézie pripomenuli výročie Nežnej revolúcie. Nešlo však len o spomienky.

Inscenácia Dnes večer nehráme sa stala súčasťou spomienok a akcií ND Praha pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.

Z mnohých operných večerov v mesiacoch na prelome rokov spomeňme aspoň dva. V opere opier, ako sa zvykne nazývať Mozartov Don Giovanni, sa vo štvrtok 12.

Uplynul rok 2019 a prichádza deň novoročných predsavzatí.

Pred premiérou baletu Don Quijote v piatok 22.

Stopäťdesiate výročie svetovej premiéry Dona Quijota, ako aj nedávne dvojsté výročie narodenia Mariusa Petipu, sú jedinečnou príležitosťou uviesť v SND balet Don Quijote,

Peter Antalík

Operné štúdio SND sa v druhej polovici novembra naplno rozbehlo. Počas Noci divadiel sa 16. novembra 2019 mladí operní speváci po prvý raz predstavili verejnosti.

Prierez opernou zborovou tvorbou od jej počiatkov po súčasnosť

Jubilant Ladislav Holásek pochádza z učiteľskej rodiny.

Významného životného jubilea sa v decembri dožíva dlhoročná sólistka Opery SND Jarmila Smyčková (nar. 14. 12. 1929 v Poštornej). Operný spev študovala v Brne u M. Zapletalovej.

Jubileum oslavuje aj Ľuba Baricová (nar. 13. 1. 1935 vo Vrútkach).

Dvořákova rozprávka pre deti i pre dospelých

V roku 2008 ste sa predstavili v SND výberom zo svojej tvorby pod názvom Milan Sládek – Best Of. Aká to bola pre vás skúsenosť?

Členka Činohry SND, výrazná herecká osobnosť – znalcami umenia oceňovaná pre osobitý herecký prejav, pedagogička a matka šiestich detí Jana Oľhová sa v týchto dňoch dožíva životného jubilea

Sezóna, v ktorej oslavujeme sto rokov Slovenského národného divadla, je v činohre koncepčne zámerne postavená na hosťovaní a spolupráci aj s českými režisérmi.

Slovak National Theatre is a state-subsidised organisation of the Slovak Ministry of Culture.

Partners

General partner of SND

General media partner

Media Partner Premier

Partners

Partners of the Opening Nights

Products partners

Official mineral water for SND

Major media partners

Media partner of children's performances