Blog

Testujem Blog
Publikované dňa: 20.12.2018

Píšem blog o tom ako testujem blog. 

Aha aký pekný post na instagrame: 

 

Modrý test
Publikované dňa: 18.12.2018

Činohra SND úspešne odštartovala novú líniu dobrodružnej dramaturgie. V nej dáva priestor nezávislým skupinám a umožňuje tak prirodzený prienik dvoch divadelných svetov, toho kamenného a nezávislého. Oba sú profesionálne, ale pracujú s inými výrazovými prostriedkami. Takto sa už v Kuchyni SND realizovala performancia Artaudia Tomáša Procházku o nahliadnutí do mysle umelca (ako bol aj Antoin Artaud), či psychedelický výlet do podstaty zla v podobe tRIPu v réžii Adriany Totikovej. V decembri spoznajú diváci Morenu, teda nový projekt v tejto línii, za ktorým stojí združenie per.ART a tvorivý tím Andrea Bučková, Martin Ondriska, Matúš Kvietik a Dominika Kavaschová. Morena, to bude pohľad do vnútorného sveta ženy na prelome tridsiatky. Nebude to však nijaký plačlivý postoj, ale mnoho vtipných či dojímavých situácií, ktoré však z pohľadu muža môžu nabrať úplne iný rozmer.

Morena v Modrom
Publikované dňa: 04.12.2018

Činohra SND úspešne odštartovala novú líniu dobrodružnej dramaturgie. V nej dáva priestor nezávislým skupinám a umožňuje tak prirodzený prienik dvoch divadelných svetov, toho kamenného a nezávislého. Oba sú profesionálne, ale pracujú s inými výrazovými prostriedkami. Takto sa už v Kuchyni SND realizovala performancia Artaudia Tomáša Procházku o nahliadnutí do mysle umelca (ako bol aj Antoin Artaud), či psychedelický výlet do podstaty zla v podobe tRIPu v réžii Adriany Totikovej. V decembri spoznajú diváci Morenu, teda nový projekt v tejto línii, za ktorým stojí združenie per.ART a tvorivý tím Andrea Bučková, Martin Ondriska, Matúš Kvietik a Dominika Kavaschová. Morena, to bude pohľad do vnútorného sveta ženy na prelome tridsiatky. Nebude to však nijaký plačlivý postoj, ale mnoho vtipných či dojímavých situácií, ktoré však z pohľadu muža môžu nabrať úplne iný rozmer.

Test
Publikované dňa: 03.12.2018

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here', making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for 'lorem ipsum' will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by accident, sometimes on purpose (injected humour and the like).

Zomrela dlhoročná sólistka Opery SND Štefánia Hulmanová
Publikované dňa: 09.10.2018

Vedenie Slovenského národného divadla prijalo so zármutkom informáciu, že 3. októbra 2018 vo veku 98 rokov zomrela dlhoročná sólistka Opery SND pani ŠTEFÁNIA HULMANOVÁ. Posledná rozlúčka s umelkyňou bude v stredu 10. októbra 2018 o 11.15 hod. v bratislavskom Krematóriu.

Česť jej pamiatke!

Stránky